Wirtualne podróże, czyli jak z pozycji kanapy zwiedzić drugi kraniec świata

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia wywróciła cały świat do góry nogami i zrujnowała podróżnicze plany niejednego z nas. Odwiedzanie dalekich krajów okazało się nieosiągalne. Jednak osoby spragnione turystycznych wrażeń mogą zwiedzić najciekawsze miejsca świata bez wychodzenia z domu! Z pomocą przychodzą Internet i nowe technologie.

Ostatnimi czasy rozwój nowych technologii pozwolił na zwiedzanie najodleglejszych zakątków świata z naszej domowej kanapy. W szybki i wygodny sposób możemy przyglądać się najciekawszym miejscom na globie. Oto niektóre z nich.

Yellowstone – USA

Yellowstone to najstarszy park narodowy świata. Położony jest na wciąż aktywnym wulkanie. Dzięki temu możemy przyglądać się niezwykle malowniczym strukturom skalnym i kolorowym jeziorkom. W parku znajduje się także najwyższy aktywny gejzer na świecie – wyrzut wody i pary wodnej potrafi wznieść się nawet na wysokość 97 metrów. W sumie na terenie Yellowstone znajduje się 10 000 gejzerów, solfatar, fumaroli, wulkanów błotnych i gorących źródeł – jest co podziwiać! 

Aby wybrać się na wirtualną wycieczkę po parku Yellowstone, kliknij tutaj.

Kreml i Plac Czerwony – Rosja

Rosyjski Kreml jest grodem warownym mieszczącym się na moskiewskim wzgórzu. Warownia obejmuje zabudowania książęce, cerkwie i budynki administracyjne. Pierwsze osiedla na tym terytorium pochodzą jeszcze z epoki brązu. Dziś przechowywany jest tam największy na świecie dzwon Car-kokoł z 1735 roku i największa na świecie pod względem kalibru armata Car-puszka powstała w 1586 roku. Mieści się tam także obecna siedziba prezydenta Rosji. Przy Kremlu mieszczą się m.in. Plac Czerwony, Państwowe Muzeum Historyczne oraz sobór Wasyla Błogosławionego.

Wszystkie te zabytki można oglądać tutaj. 

Opera w Sydney – Australia

Najsłynniejsza budowla kulturalna świata. Budynek zaprojektowany w duchu ekspresjonizmu mieści w sobie siedem sal widowiskowych oraz powierzchnię zewnętrzną służącą do prezentacji różnych form sztuki. Jej kształt przypomina muszle małż – tym oto sposobem nawiązuje do położenia Australii nad Oceanem Spokojnym. Sama budowla jest najczęściej fotografowanym budynkiem na świecie. Jej architekt Jorn Utzon został uhonorowany w 2003 roku Nagrodą Pritzkera, najbardziej prestiżowym odznaczeniem w dziedzinie architektury. Na YouTubie Sydney Opera House Academy można obejrzeć ośmiominutową wycieczkę w 3D po operze w akompaniamencie sopranistki Nicole Car i Sydney Symphony Orchestra. 

Aby rozpocząć muzyczne zwiedzanie, kliknij tutaj.

Machu Piccu – Peru

Machu Piccu to królewskie miasto Inków mieszczące się pośród zielonych Andów. Jest najlepiej zachowanym inkaskim zespołem osadniczym, byłą siedzibą króla i istotnym obiektem religijnym. Znajduje się w nim Intihuatana – rytualny kamień będący największą świętością Inków. Miasto w szczytowym okresie zamieszkiwało około 750 osób. 

Panoramy inkaskiego sanktuarium można dziś oglądać tutaj

Wielki Mur – Chiny

Słynna chińska budowla, widoczna nawet z kosmosu, ma łączną długość 21 196 kilometrów. Pierwsze fragmenty muru powstały jeszcze przed naszą erą. Jego pierwotnym zadaniem, oprócz ochrony ziem cesarstwa, była ochrona kupców poruszającym się Jedwabnym Szlakiem przed ludami Wielkiego Stepu. Wirtualna wycieczka może być jedyną możliwością do „przejścia” muru w całości. 

Aby w nią wyruszyć, wystarczy kliknąć tutaj. 

Przeczytaj też: Czy wróci jeszcze “normalne podróżowanie”?

Zdjęcie główne: olezzo/ stock.adobe.com

breezyvogue

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór odpowiednich pomocy do terapii sensorycznej dla indywidualnych potrzeb
Wybór odpowiednich pomocy do terapii sensorycznej dla indywidualnych potrzeb
Wybór odpowiednich pomocy do terapii sensorycznej jest kluczowy dla wsparcia rozwoju sensorycznego dzieci.
Jak prawidłowo pakować odpady medyczne: praktyczny przewodnik po workach i opakowaniach?
Jak prawidłowo pakować odpady medyczne: praktyczny przewodnik po workach i opakowaniach?
Poznaj skuteczne metody pakowania odpadów medycznych, dowiedz się, jak dobrze wybrać worki i opakowania, aby spełnić normy bezpieczeństwa i higieny.
Jak terapie biologiczne pomagają w leczeniu problemów kostno-stawowych?
Jak terapie biologiczne pomagają w leczeniu problemów kostno-stawowych?
Dowiedz się, jak najnowsze odkrycia w terapiach biologicznych przyczyniają się do skuteczniejszego leczenia chorób kostno-stawowych.