Kuchnia w stylu loftowym – pomysły i inspiracje

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loftowy, nazywany także industrialnym, wdziera się do naszych mieszkań coraz pewniej. Nowoczesność i surowość to coś, co króluje teraz w wielu wnętrzach. My robimy przegląd najciekawszych inspiracji. 

Styl loftowy, czyli jaki?

Styl loftowy to styl, który cechuje przede wszystkim minimalizm: proste, surowe formy, zero przepychu.

Czego nie może zabraknąć w kuchni loftowej? Przede wszystkim cegły, to ona ma przywodzić na myśl fabryki i magazyny. Nierówno, niedbale położona na ścianach cegła idealnie oddaje ten klimat. Kolejnym ważnym elementem wystroju pomieszczeń w stylu loftowym jest… beton. Zimny, surowy beton w różnych wariacjach i kombinacjach. Warto pamiętać, że beton można położyć nie tylko na ścianie, świetnie sprawdzi się także na podłodze.

Szklane i metalowe dodatki są tu obowiązkiem. Naturalne, twarde materiały takie jak kamień lub drewno także będą pomocne w budowaniu klimatu. W stylu loftowym z powodzeniem można także zastosować elementy, które są celowo postarzane – na przykład stół, fronty szafek czy drzwi. Wszelkie zadziory, rysy i pęknięcia są tu bardzo pożądane. Jeśli przez Twoją kuchnię przechodzą rury, nie musisz się martwić – to także doda klimatu i samo w sobie będzie ozdobą.

Warto podkreślić, że styl loftowy najlepiej prezentuje się w przestrzeniach, które są duże i otwarte – te cechy dodatkowo podkreślą surowy charakter pomieszczenia. Dużo informacji na raz? Poniżej podrzucamy kilka inspiracji 😉

Mały akcent

Esencja stylu loftowego na jednym obrazku! Szarości pięknie grają z czarnymi ramami ogromnych okien. Wszystko jest stonowane i minimalistyczne. Drobny akcent w postaci pomarańczowych krzeseł dodaje charakteru i pazura – sprawia, że przestrzeń nie jest mdła.

Max Vakhtbovych/pexels.com

Dla odważnych

To ciekawe rozwiązanie jest zdecydowanie dla tych najodważniejszych. Ciemne, surowe blaty w połączeniu z zimnym betonem dają wrażenie, jakby kuchnia była jeszcze w procesie remontu. Jakby mieściła się w jakiejś starej fabryce czy na tyłach magazynu. O to chodzi w stylu loftowym.

Ciasna, ale własna!

Styl loftowy co prawda najlepiej sprawdza się w sporych przestrzeniach, ta aranżacja dowodzi jednak, że dla chcącego nic trudnego! Dobrze przemyślany wystrój kuchni loftowej da naprawdę ciekawy efekt. Tu ciemny beton został zestawiony z jasnym, ciepłym drewnem i zielonymi roślinami. Ważne jest także oświetlenie – przestrzeń nie jest przytłaczająca.

Cała na biało

To aranżacja dla osób, które nie są fanami czarnych frontów. Jak widać, biel także można industrialnie zaaranżować. Wystarczy dorzucić surową cegłę i proste, jakby przemysłowe kuchnia z czarnymi akcentami w stylu loftowym gotowa! Wnętrze jest jasne, ale dalej ma loftowy charakter.

Na spokojnie 

Kolejna aranżacja, która nie krzyczy surowość! Tu także mamy do czynienia z białymi frontami i drewnianymi, jasnymi blatami. Główny akcent pada na surową, czerwoną cegłę, która zestawiona została z czarnymi, metalowymi półkami i nowoczesnymi lampami.

Czarne stołki barowe także dodają klimatu. Jak widać, nie trzeba decydować się na zupełną surowość. Pokusimy się nawet o stwierdzenie, że ta aranżacja jest co prawda loftowa, ale w nieco przytulniejszej wariacji.

Butelkowa zieleń?

To nieoczywista wersja kuchni w stylu loftowym. Jak się okazuje, butelkowa zieleń pięknie gra z surową cegłą i czarnymi dodatkami. Wszystko jest spójne, pomimo że lekko eklektyczne.

Na pozór niepasujące krzesła barowe pięknie wyglądają z surowym, przemysłowym blatem. Można powiedzieć, że to kuchnia loftowa z lekką nutą glamour.

Zdj. główne: Alisha Hieb/unsplash.com

breezyvogue

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak innowacyjne technologie nanotechnologii i genokosmetyki pomagają w walce z problemami skórnymi?
Odkryj jak nowoczesne nauki jak nanotechnologia i genokosmetyka mogą zmienić Twoje podejście do problemów skórnych. Dowiedz się więcej o zaletach tych innowacyjnych technologii.
Jak wybrać odpowiednie igły i kartridże do tworzenia perfekcyjnych tatuaży?
Jak wybrać odpowiednie igły i kartridże do tworzenia perfekcyjnych tatuaży?
Dowiedz się, jak wybór odpowiednich igieł i kartridży wpływa na perfekcję twoich tatuaży. Odkryj kluczowe czynniki i zasady, które powinny przewodniczyć wyborowi tych narzędzi w trakcie tworzenia niezapomnianych tatuaży.
Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?
Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?
Sztuczne rzęsy, to obecnie dodatek wręcz obowiązkowy, szczególnie do wieczorowych kreacji. Każda kobieta wie, jak piękne i efektowne są długie i zadbane rzęsy, dlatego gadżet w postaci sztucznych rzęs, staje się coraz bardziej popularny.